ActiMaris® – background

Dünya 4.5 - 5 milyar yıl önce oluştuktan sonra, ilk olarak fiziksel veya kozmik bir evrim gerçekleşti. Bunu önce atomik sonra da kimyasal evrim izledi. Biyolojik evrimin ilk belirtileri ve anaerobik bakterilerin varlığı yaklaşık 3,5 milyar yıl önce bulunabilir. Okyanusta yaşam yaklaşık 3 milyar yıl önce ortaya çıktı, ancak atmosferde hala oksijen yoktu.

Sadece siyanobakteriler oksijen üretebiliyordu ve bu nedenle atmosferik oksijen yaklaşık 2 milyar yıl önce yavaş yavaş gelişti. Bu zamanla% 21 seviyesinde stabilize oldu (bugün oksijen döngüsünde havadaki oksijen oranı% 23, yer kabuğunda% 47, denizde% 87 ve% 66'sını oluşturuyor. insan vücudu).

Bu aynı zamanda aerobik bakterilerin (prokaryotlar) ve daha sonra da ökaryotların evriminin başlangıç noktasıydı. Endo-simbiyoz süreci, oksijeni, sitoplazmadaki fermantasyon sürecinden çok daha verimli bir şekilde, oksidatif fosforilasyonun uzun bir fiziko-kimyasal süreçleri zinciri yoluyla enerji üretimi için kullanabilen mitokondri oluşumuna yol açtı.

Bu nedenle, ökaryotik hücreler ve prokaryotlar arasında üç ana fark vardır:

  • farklı hücre zarı yapısı
  • DNA içeren bir hücre çekirdeği
  • Mitokondri

Bu anatomik ve fizyolojik (metabolik) farklılıklar, patolojik mikroplar / bakterilerle seçici ve etkili bir şekilde savaşmamızı sağlar.

Son 500 yılda bir dizi doktor, fizikçi, kimyager ve bilim insanı, keşifleri ve araştırmalarıyla ActiMaris® geliştirme konseptinin arkasında yer aldı ve bu, ActiMaris®'in etkinliğinin arkasındaki mekanizmaları açıklamayı mümkün kıldı.

Ek olarak, son 20-30 yılda çeşitli araştırma disiplinlerinden çok sayıda araştırmacı ve bilim insanı, biyofiziksel ve hücre biyolojik etkileri konusundaki anlayışımızı genişletmeye devam etti.

Güneş ışınları ve deniz sörfü, ActiMaris® kompleksinde depolanan ve uzun süre (2,5 yıl) tarafından stabilize edilen enerji açısından zengin singlet oksijen (gökyüzünün mavi rengi) ve diğer reaktif oksijen türlerini (ROS) üretir. deniz suyunun özel olarak modifiye edilmiş elektrolizi.

% 95 ATP moleküllerine ek olarak, hücrelerimiz ayrıca mitokondride oksidatif fosforilasyonun kademeli sürecinde% 3-5 ROS maddeleri üretir. Bunlar sinyal molekülleri ve antibakteriyel maddeler olarak işlev görür ve antioksidanlarla denge içinde olmaları gerekir. ROS ve antioksidanlar arasında bir dengesizlik varsa, redoks potansiyeli ve hücre içi ve hücre dışı iletişim bozulur ve bu da patofizyolojik bir sürece ve hastalığın gelişmesine yol açabilir.

ActiMaris® kompleksinin tek başına çalışan tek bir bileşeni değil, aynı zamanda birlikte ve birbirine bağımlı olarak çalışan tüm bileşenler, bir hücrenin biyolojik, fiziko-kimyasal, biyoaktif (enerjik), sofistike sinyal, modülasyon ve transdüksiyon olmasını mümkün kılar. Hasarlı cilt ve mukoza zarlarının onarım mekanizmalarına etkisi.

ActiMaris®, her yerde bulunan uygulama olanakları ve geniş bir endikasyon yelpazesi ile klinik kullanım için Sınıf II b sertifikalı tıbbi ürün olarak çeşitli formlarda mevcuttur, ancak en önemlisi, hiçbir yan etkisi yoktur.