Project Description


Ürün profili

ActiMaris ® yara jeli, deniz tuzu (% 3,0), sodyum hipoklorit NaOCl (% 0,2) ve lityum magnezyum sodyum silikat ile alkali iyonize deniz suyundan yapılmıştır.
Sodyum hipoklorit ( NaOCl) ve deniz tuzu, dokuya zarar vermeden tipik boğaz patojenleri üzerinde yok edici bir etkiye sahiptir. MRSA & thinsp; / & thinsp; VRE'ye karşı dekontaminasyon etkisi pozitif olarak test edildi. Sodyum hipoklorit ve hipertonik salin solüsyonunun oksidatif etkisi, yara kokularının nötralizasyonundan da sorumludur.
ActiMaris ® Forte yara irigasyon solüsyonunun alkali pH değeri, OH iyonları (doğal olarak dengelenmiş bir redoks sisteminin parçası olarak) ek olarak oksijen salınımı.
Deniz tuzu, ana bileşen olarak sodyum klorür (NaCl =% 98) ve% 2 diğer deniz tuzları içerir.
ActiMaris ® yara jelinin artan tuzluluk oranı, optimum hiperozmotik etki sağlayarak yara çevresindeki şişliğin hızla azalmasını sağlar.

Uygulama alanları

ActiMaris ® Yara Jeli şunlar için uygundur:
Optimal bir "mikro ortam" oluşturmak için,
temizleme, nemlendirme, dekontaminasyon, biyofilm çözünürlüğü, şişliğin azaltılması ve fizyolojik debridman için uygundur. için:

  • akut mekanik yaralar (ciltte laserasyonlar, ısırıklar, kesikler, sıyrıklar, fissürler ve kontüzyonlar) ve postoperatif yaralar
  • kronik yaralar (dekübit ülserler, arteriyel-venöz ülserler, diyabetik ülserler)
  • nekrotik, kötü kokulu yaralar ve ülserleşen tümörler, boşluklarla (boşluklar) bile
  • termal ve kimyasal yaralar (1. ila 3. derece yanıklar)
  • ürolojik kateterlerin ve PEG tüplerinin ve drenlerinin giriş portalları
  • venöz ülserler

Enflamatuar ve enfeksiyöz süreçlerde deri ve mukoza zarının lokal tedavisi için.
Mukoza zarında ve deride enfeksiyonun, yanıkların ve diğer yara türlerinin önlenmesi için. Ek olarak, ActiMaris ® yara jeli, yara dolgusu olarak çok uygundur.

Doku uyumluluğu ve biyolojik uyumluluk

ActiMaris ® yara jeli, uzun süreli (> 24 saat) ve ayrıca tahriş olmuş cilt ve mukoza zarlarında bile pansuman değişiklikleri sırasında tekrar tekrar kullanıma uygundur. Uygulama neredeyse ağrısızdır ve genellikle alerjisi olanlar tarafından iyi tolere edilir. Granülasyon ve epitelizasyonun engellenmesinden korkulmamalıdır. Yara jeli dermatolojik olarak güvenli olarak değerlendirilir.

Genel Bilgiler

ActiMaris ® Yara Jeli, yara dolgu maddelerini veya yara yatağını nemlendirmek için kullanılır ve modern yara bakım ürünleriyle birleştirilebilir. Geniş antimikrobiyal, antifungal ve koku azaltıcı özellikleriyle yaradaki nemi tutar. Standart bir yara jeli gibi örneğin aljinatlarla kombinasyon halinde kullanılabilir. Mukoza zarının ve cildin akut, kronik ve enflamatuar süreçlerinde herhangi bir doku tahrişine neden olmadan tekrar tekrar kullanılabilir.

  • ağrısız
  • saf doğal ürün
  • yeniden enfeksiyon riskini azaltır


Bileşenler

Su, lityum magnezyum sodyum silikat, deniz tuzu, sodyum hipoklorit


Bileşenler

Su, lityum magnezyum sodyum silikat, deniz tuzu, sodyum hipoklorit


Paket Ölçüleri

20 g / Art-Nr.: 30220
50 g / Art-Nr.: 30250

Sipariş, stok durumu veya ürün hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Tıklayın