Project Description


Ürün profili

ActiMaris & reg; Hassas yara yıkama solüsyonu su, deniz tuzu (% 1,2), sodyum hipoklorit NaOCl (% 0,04) ve hipokloröz asit HOCI (% 0,004)
Sodyum hipoklorit (NaOCl) ve deniz tuzu, dokuya zarar vermeden tipik boğaz patojenleri üzerinde yok edici bir etkiye sahiptir. MRSA & thinsp; / & thinsp; VRE'ye karşı dekontaminasyon etkisi pozitif olarak test edildi. Sodyum hipoklorit ve hipertonik salinin oksidatif etkisi ayrıca yara kokularının nötralizasyonundan da sorumludur.
ActiMaris & reg; Hassas yara yıkama solüsyonunun alkali pH değeri OH iyonlarının sağlanması (doğal olarak dengelenmiş bir redoks sisteminin parçası olarak) nedeniyle ayrıca oksijen salınımını destekler. Deniz tuzu, ana bileşeni olarak sodyum klorür (NaCl =% 98) ve% 2 diğer deniz tuzları içerir.
ActiMaris'in artan tuzluluğu & reg; Hassas yara irrigasyon solüsyonu da optimum hiperozmotik etki sağlayarak yara çevresindeki şişliğin hızla azalmasını sağlar.

Uygulama alanları

ActiMaris & reg; Hassas yara irigasyon çözümü uygundur:
temizlik, nemlendirme, dekontaminasyon, biyofilm çözünürlüğü, şişliğin azaltılması ve fizyolojik debridman oluşturmak için optimal bir & ldquo; mikro ortam & rdquo; /:

  • akut mekanik yaralar (ciltte kesikler, ısırıklar, kesikler, sıyrıklar, çatlaklar ve kontüzyonlar) ve ameliyat sonrası yaralar
  • kronik yaralar (basınç ülserleri, arteriyovenöz ülserler, diyabetik ülserler)
  • nekrotik, kötü kokulu yaralar ve ülserleşen tümörler, çürüklerle (boşluklar) bile
  • termal ve kimyasal yaralar (1. ila 3. derece yanıklar)
  • ürolojik kateterlerin ve PEG tüplerinin ve drenlerinin giriş portalları
  • venöz ülserler
  • intratorasik, peritoneal ve ostomi durulamaları

yüzeysel yaraların intraoperatif temizliği ve irrigasyonu için.
Bandajların ve yara sargılarının nemlendirilmesi için.
sarılı bandajları veya diğer kaplanmış yara sargılarını gevşetmek için pansuman değişiklikleri sırasında.
yerel için iltihaplı ve bulaşıcı süreçlerde deri ve mukoza zarının tedavisi.
mukoza zarında ve deride enfeksiyonun, yanıkların ve diğer yara türlerinin önlenmesi için.

Doku uyumluluğu ve biyo-uyumluluk

ActiMaris & reg; Hassas yara yıkama solüsyonu, tahriş olmuş cilt ve mukoza zarında bile bandaj değişiklikleri sırasında uzun süreli ve tekrarlı kullanım için uygundur. Uygulama neredeyse ağrısızdır ve genellikle alerjisi olanlar tarafından iyi tolere edilir. Granülasyon ve epitelizasyonun engellenmesinden korkulmamalıdır. ActiMaris & reg; Hassas yara yıkama solüsyonu dermatolojik olarak güvenli olarak değerlendirilir.

Genel Bilgiler

Fibrin kaplamaların kalınlığına ve gücüne, mikrobiyal kolonizasyona, yara kenarlarının maserasyonuna veya tahrişe bağlı olarak ıslak faz uygun aşamaya ayarlanmalıdır, örn. mikroplarla yoğun şekilde kolonize olmuş fibrin kaplı, kötü kokulu yaralar & ndash; 15-20 dakika temas. Kararlı yara ortamı, mikrobiyal anormallik içermeyen temiz yara yatağı & ndash; 5-10 dakika temas.
Şimdi ActiMaris & reg; Yara Jeli ve steril gazlı bezle bandajı uygulayın. Günde birkaç kez ve uzun bir süre boyunca tekrarlanabilir.

  • ağrısız
  • saf, doğal ürün
  • yeniden enfeksiyon riskini azaltır


Bileşenler

Su, deniz tuzu, sodyum hipoklorit


Bileşenler

Su, deniz tuzu, sodyum hipoklorit


Paket Ölçüleri

300 ml / Art-Nr.: 30300
1000 ml / Art-Nr.: 31000

Sipariş, stok durumu veya ürün hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Tıklayın