ActiMaris'ten burun spreyi ve boğaz spreyi

4 mevsim denizden çok yönlü ikili

Nasenspray – ActiMaris NASAL Spray

Neden ActiMaris ® burun spreyi ve boğaz spreyi?

Deniz sadece yaşamın kaynağı değil, hayatın ta kendisidir. Deniz aynı zamanda sörf olgusuna benzer şekilde süreç tarafından etkinleştirilen ActiMaris ® ürünlerinin kaynağıdır.

Vücudumuz redoks kodlu bir deniz suyu akvaryumudur, hücrelerimiz enerji miktarına (ATP) sahip bir çuval deniz suyu ve ActiMaris ® kompleksi, tuz tanesi ve aktif oksijen (ROS).

Deniz suyundaki minerallerin, tuzların ve eser elementlerin bileşimi ve oranı, ozmolariteyi açıklayan kan serumumuzdakine benzer / aynıdır. Bu gerçekler, ActiMaris sloganına da yansıyor: "doğa tarafından tasarlanan basit tıbbi çözümler".
Tüm bunlar, ActiMaris'i ® Çözümü ve Jel'i enfeksiyöz enflamatuar ve hasar için ideal yerel terapötik yapar ActiMaris ® , dokunun patolojik ortamını iyileşme sürecinin başlaması için ilk ön koşul olan fizyolojik hale dönüştürdüğü için doku (yara).

Nasal spray - ActiMaris NASAL Spray
Nasal spray - ActiMaris NASAL Spray

Deniz gizli bir eczane gibidir ve denizden ilaçlarla ilgili araştırmalar sürekli olarak yoğunlaşmaktadır. Deniz süngerleri, algler ve mikro algler, bazıları antimikrobiyal özelliklere sahip olanlar da dahil olmak üzere bazı biyoaktif maddeler / doğal materyaller vermiştir. Mercan resifleri aynı zamanda doğal çevrenin tahrip olmasına, mercan popülasyonunun ölmesine neden olabilecek sürecin ve patolojik ortamda iyileşme sürecinin bozulmasına iyi bir örnektir.

4 mevsim denizden çok yönlü ikili

Sonbahar ve kış ayları , soğuk algınlığı, grip ve diğer viral enfeksiyonların yanı sıra üst ve alt solunum yollarında bakteriyel enfeksiyonlar ve enflamatuar süreçlerin mevsimidir. Ayrıca, birçok bakteri (yaklaşık% 33 S. aureus) ve virüsün (grip virüsleri, koronavirüsler, rinovirüsler & ndash; yaklaşık% 15) burun içindeki mukoza zarında (amfibiyoz sürecinde) kommensal bakteri olarak barış içinde yaşadıklarına dikkat etmek önemlidir. ). Özellikle patojenin artan virülansı ve konağın zayıflamış bağışıklık sistemi ile 'oda arkadaşlarımız'; patojen hale gelebilir ve enfeksiyonlara / hastalıklara neden olabilir.
İlkbahar ve yaz ayları , bazen şiddetli semptomlar ve sosyal kısıtlamalarla birlikte üst ve alt solunum yollarında mevsimsel alerjik reaksiyonların / hastalıkların zamanıdır. Alerjik cilt reaksiyonları ve hassasiyetleri de yaz aylarında daha sık görülür. ActiMaris ® Spreyler, mastositler tarafından histamin ve interlökin salınımını azaltarak alerjik cilt ve mukoza reaksiyonunu azaltır ve bloke eder. Aktif oksijen ve oksilklorür içeren hipertonik, iyonize deniz suyu çözeltileri, ORL alanındaki profilaktik ve terapötik önlemlerin yanı sıra mukoza zarı için ideal bir çözümdür.

ACTIMARIS® NASAL AND OROPHARYNX SPRAY

GÜNDE BİRKAÇ PÜSKÜRTME DOKTORU UZAK TUTABİLİR Mİ?

Burun ucundan daha uzağa bakabilen insanlar için, burun ve orofaringeal'in yüksek potansiyeli, reaktif oksijen türleri ile birleştirilmiş tuz çözeltisi kolayca tanınabilir.

Bu, hem bizim hem de bunu doğrulayan birçok çalışmadan (literatür) temel ve klinik araştırmalardan elde edilen kanıta dayalı tıbbın (EBM) sonuçlarıyla desteklenmektedir.

ORL ALANINDA VE ÜST VE ALT SOLUNUM YOLUNDAKİ ENFLAMATUVAR VE ENFEKSİYON SÜREÇLERİNİN MUHTELİ MEMBRAN BAKIMI, PROFİLAKSİSİ VE TEDAVİSİNİN DİĞER VE BAŞARILI KONSEPTİ (PARADİGM DEĞİŞİMİ)

Genel Bakış

Geleneksel olarak, gözler vücuda açılan dış pencere olarak görülür, çünkü oftalmolojik "değişiklikler"; Vücudun sistemik durumunu yansıtır.
Aynı şekilde burun ile vücudun geri kalanı arasında karşılıklı bir etkileşim vardır. Ve sistemik hastalıkların nazal belirtilerinden söz edilebilir.

Burun, yüzün en belirgin kısmıdır ve sadece üst solunum yolu için değil, aynı zamanda alt solunum yolu için de son derece önemli bir koruyucu işleve sahiptir. Ne yazık ki, bu & ldquo; güzellik çılgınlığı & rdquo; çağında burun, belirginliği nedeniyle güzel bir nesneye / yapıya indirgenir. Ancak fizyonomimize karakteristik bir ifade kazandırmanın yanı sıra, burun solunum sisteminin önemli bir bileşenidir ve aynı zamanda bir koku organıdır. Soluduğumuz havayı temizleme / filtreleme, ısıtma ve nemlendirme gibi mükemmel düzenleyici işlevi sayesinde alt solunum yollarını, bronşları / akciğerleri bulaşıcı, toksik ve immünolojik olarak zararlı partikül ve maddelerden korur.

Aşağıda, burun ile vücudun geri kalanı, hastalıklar ve ilaç tedavisi arasındaki ilişki ve karşılıklı etkileşime bir örnek verilmiştir:

 • Kronik sinüzit, alerji ve astım
 • Nazal polipoz ve sistemik hastalıklar
 • Rinit, nazofarenks ve orta kulak hastalıkları
 • Gergedan sinüzit için ilaç tedavisinin sistemik belirtileri
 • Sistemik ilaç tedavisinin burun mukozası üzerindeki etkileri
 • Gergedan sinüzit ve baş ağrıları
 • Sinüs kaynaklı baş dönmesi

Üst ve alt solunum yollarının solunum epitelinin yapısı ve işlevi çok benzerdir. Bu nedenle, "birleşik hava yollarına" da atıfta bulunulmaktadır. ve & ldquo; tek yol, tek hastalık & rdquo ;.

Bu nedenlerden dolayı, üst solunum yollarında (burun / rinit) uzun süreli bir iltihabın alt solunum yollarına (bronşit) (vejetatif-nazal / nazal-pulmoner refleks) yayılması sıklıkla görülür. Biri ayrıca post-nazal damla sendromu (PNDS) veya sino-bronşiyal sendromdan da bahsediyor. Diğer bir sık görülen olay, iltihaplanma sürecinin, özellikle kötü havalandırıldıklarında, burnun içinden sinüslere yayılmasıdır. Bu daha sonra rino-sinüzit olarak adlandırılır.

Tıkalı bir burun veya rinit hiperplastisi, işitme tüplerinin / östaki tüplerinin işlevini de engelleyebilir, bu da orta kulakta ventilasyonun bozulmasına ve özellikle çocuklarda ve ayrıca bakteriyel olarak orta kulak efüzyonunun oluşmasına neden olabilir. orta kulak enfeksiyonları.

Tıkalı bir burun, koku alma yeteneğini de azaltır. İnfluenza veya korona enfeksiyonu gibi daha şiddetli viroz durumunda, tersine çevrilebilir veya hatta geri döndürülemez koku kaybı meydana gelebilir. İlgili bir duyusal bozukluk, alegorik olarak "Seni koklayamıyorum" sözüne de yansıyan bir durum olan yaşam kalitesinin kaybı ile ilişkilidir. Aynı zamanda, burnun üst kısmındaki periferik koku alma organı (kafatasının ön tabanı), limbik sistem, duygusal ve çağrışımsal sistem ile birleştirilir ve sonuç olarak duyguları ve "geri dönüşleri" tetikleyebilir.

Nasal spray - ActiMaris NASAL Spray

Bu nedenlerle, sinüzit ve / veya bronşitin yanı sıra ikincil bakteriyel enfeksiyonları önlemek için akut rinit / soğuk algınlığının erken / profilaktik tedavisine başlamak çok önemlidir.

Dinlenirken bir yetişkin, yaklaşık 10.000 litre hava solur ve verir. Bir insan ömrü boyunca yaklaşık 7 milyar kez nefes alıp verir. Bu aynı zamanda burnun iç kısmının ve üst solunum yollarının birçok virüs ve bakteri tarafından kolonize / kontamine olmasının ve burnun özellikle alt solunum yollarının nöbetçisi ve koruyucusu olarak işlev görmesinin nedenidir. Bu aynı zamanda üst ve alt solunum yollarındaki enfeksiyonların, burun ve boğaz spreyi şeklinde ActiMaris ® gibi fizyolojik olarak tasarlanmış bir tıbbi ürünle profilaktik tedavisinin çok önemli olmasının nedeni de budur.

İnsanlar doğası gereği "burun soluyan" olarak tasarlandı. ActiMaris ® ürünleri ayrıca & ldquo; doğa tarafından tasarlanmıştır & rdquo; ve akciğerde solunan oksijen gazı ile dokuda / hücrede ve ActiMaris ® çözümünde fiziksel olarak çözünmüş oksijen arasında dinamik moleküler karşılıklılık ve uyumluluk arasında güçlü bir bağlantı vardır. mukoza zarı ve cilt.

Vücudun oksijen kaynağının% 98'i solunum sistemi / burun akciğeri ve% 2'si sağlam deri tarafından sağlanır. Aynı durum endonazal mukoza için de düşünülebilir. Sağlam deri ile atmosferik oksijen (O 2 ) yaklaşık 0,4 mm (üst dermise) derinliğe kadar nüfuz eder; epidermal bir lezyon / yara ile, daha da derin. ActiMaris ® solüsyonunda ve jelde (> 100 ppm) fiziksel olarak çözünmüş oksijen, dokudaki hipoksiyi düzeltir ve bir enerji kaynağı olan oksijen, tüm eksik parçaları bir araya getirir ve iyileşme sürecini destekler.

Toz parçacıkları ve mikroplar solunduğunda sinüslerde kilitlenir ve mukoza tabakası tarafından yakalanır. Bu mukoza tabakası sürekli olarak yenilenir ve mukosiliyer temizleme mekanizmaları onu yutulduğu boğaz bölgesine taşır, ancak mukofaji yoluyla da yenilenir. Solunum sistemi dengeli bir sistemdir ve aşırı mukoza üretimi, şişmiş mukoza zarları, nazal polipler veya yabancı partiküller tarafından bozulduğunda herkes fark eder. Kişi nefes alıp verdiğinin farkına vardığında (burun tıkanıklığı nedeniyle), bunun nedeni büyük olasılıkla bir şeylerin yanlış olması ve doktora gitmeyi düşünmesidir. Veya ağrı ve ateş yoksa, birkaç gün ActiMaris ® Sprey ile tıkalı sinüslere lokal tedavi uygulayın. Burun içindeki aktive edilmiş deniz suyu çözeltisinin etkisi esas olarak fizikseldir. Deniz tuzu çözeltisi, fazla mukozayı giderir ve mukosiliyer klirensi iyileştirir. Deniz suyundaki deniz tuzları, mineraller ve eser elementler, özellikle enerjik aktivasyondan sonra ve oksijen ve oksiklorür ile kombinasyon halinde ek faydalara sahiptir. Hipertonik salin solüsyonu ve hiper ozmolaritesi ile ActiMaris ® kompleksi, mukoza zarı üzerinde bir dekonjestan etkiye sahiptir, ancak "geri tepme" olmadan; etkisi ve burnu nefes alması için serbest bırakır. Düzenli olarak deniz tuzu / ROS solüsyonu / sprey uygulaması viral ve bakteriyel enfeksiyonların sayısını azaltabilir ve mukoza zarının kurumasını önleyebilir ve doğal savunma mekanizmalarının korunmasına katkıda bulunabilir.

Soğuk algınlığı, insanlarda açık ara en yaygın enfeksiyonlardır. Yetişkinler yılda ortalama 2-3 kez, küçük çocuklar 10-13 kez hastalanır. Almanlar (yaklaşık 83 milyon nüfuslu) her yıl soğuk ilaç tedavisine yaklaşık 1,5 milyar euro harcıyor. Bunun yaklaşık üçte biri (yaklaşık 500 milyon Euro) burun ve boğaz spreyleri içindir. Yaklaşık 70 milyon Alman burun akıntısı için burun spreyi kullanıyor. Aynı istatistiğe göre, sempatomimetik tipte burun spreylerine 500.000 ila 1 milyon Alman bağımlı. Bunlar 7 günden daha uzun süre alınmamalı ve sık sık uygulanmamalıdır çünkü bunlar & ldquo; ribaund rinit & rdquo; ile sonuçlanabilir. Kirpikli epitele zarar vermeleri nedeniyle ve aynı zamanda bağımlılık yaparlar. Üst (ve alt) solunum yollarının mukoza zarının tüm enflamatuar süreçlerinde, siliyer epitelin işlevi olan kendi kendini temizleme işlevi bozulur.

Burun spezlerindeki sempatomimetik ilaçlar, a-reseptörlerini uyararak dekonjestif etkilerini alırlar ve bu da burundaki kan damarlarının daralmasına neden olur. Ama aynı zamanda damar genişlemesini tetikleyen b-reseptörlerini de uyardıklarından, daha uzun bir süre kullanılırlarsa, "geri tepme" yoluyla mukoza zarının şişmesine neden olurlar. etki. Burun spreylerindeki konservatifler (benzalkonyum klorür) mukoza zarındaki hasarı daha da artırır. Uzun süreli, tekrarlayan soğuk algınlığı, ikincil bir rino-sinüzit ve faringolarenjitin yanı sıra bronşit yaygındır. Örneğin ABD'de her beş antibiyotik reçetesi rino-sinüzit içindir. 2.000'e yakın klinik çalışma var

ActiMaris ® NASAL Sprey (% 1,2 deniz tuzu), OROPHARYNX Sprey (% 3,0 deniz tuzu) ve Yara Jeli (% 3,0 deniz tuzu) için endikasyonlar. < / p>

 • Profilaktik mukoza bakımı
 • Burun akıntısı / soğuk / rinit
 • Grip ve diğer viral enfeksiyonlar
 • Rinit acuta et chronica
 • Rhino-Sinusitis acuta et chronica
 • Sempatomimetik burun spreylerinin kötüye kullanılmasının ardından rinitis medicamentosa
 • Alerjik rinit (profilaktik dahil)
 • Östaki borusu / orta kulak iltihabı
 • Epistaksis / burun kanaması (klinik kanıtlara göre kanama süresini kısaltır)
 • Ameliyat sonrası (burun veya sinüs ameliyatlarından sonra) stomatit / aft / diş eti iltihabı
 • Ağızda glossit ve mukozit
 • Bademcik iltihabı / bademcik iltihabı
 • Farenjit granularis sicca
 • Posterior larenjit / larenjit acuta
 • Ağız kokusunu azaltır ve ortadan kaldırır (Halitosis / Foetor ex ore)

Doku toleransı ve biyouyumluluk

ActiMaris ® NASAL Spray ve ActiMaris ® OROPHARYNX Spray uygulaması ağrısızdır ve alerji hastaları tarafından da iyi tolere edilir.

Güçlü bir sprey etkisi (mukoza zarının sinir trigeminal dallarının tahrişi) ve / veya hassas bir mukoza zarının yanı sıra şiddetli akut iltihaplanma durumunda, burun içinde yanma hissi oluşabilir. , terapi sırasında sakinleşir. (Aynı zamanda iyileştirici etkisi olan cilt aşınmasıyla denize girdiğinizde oluşan yanma hissi gibi).

Üst ve alt solunum yolları enfeksiyonlarının profilaksisinde ve tedavisinde ActiMaris ® ürünlerinin bir arada kullanımı.